Parádés második félidővel: Balatonfüredi KSE–Pick Szeged 23–32 (14–15)

Pickesen kezdte a meccset a Pick Szeged, de a második félidőre minden kiegyenesedett, ami az elsőben elhajlott.
Cservenák Zoltán

2022. május 06. 19:53

Balatonfüredi KSEPick Szeged 2332 (1415) K&H férfi kézilabda liga, 23. forduló, Balatonfüred, Szabadidőközpont, 600 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Balatonfüred: Bősz – Pedro 2, Topic 6, Szűcs B., Szöllősi B. 3, Németh 1, Bóka 2. Csere: Andó (kapus), Malinovic 5, Szmetán 2, Kemény, Gostovic 1, Határ 1. Vezetőedző: György László.
Pick Szeged: Mikler 1 – Sostaric, Tönnesen  1, Bombac 2, Rosta 4, Bodó 8, Blonz 2. Csere: Mackovsek 1, Henigman, Radivojevics 9/6, Garciandía 2, Martins 2, Radvánszki.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill 8 perc
Hétméteres: 1/0, ill. 6/6.

Nem aludt az első percekben a Pick Szeged, 2–0 volt a mieinknek, sőt, a 7. percben kapták az első gólt a mieink, a 9. percben viszont már 3–3 volt. Ez már a szundikálás jele volt, aminek eredményeként a 20. percben 9–8-volt a hazaiaknak.

A Pick nem tudott újítani, 11–9-nél időt kért Juan Carlos Pastor, hogy rendbe szedje fiait, a gárdát, a Tisza-parti alakulatot.

A Mister „halk tanácsai” hatottak, előbb egyenlítettek, majd Radivojevics és Bodó révén a félidőben vezetve mentek pihenőre a mieink.

A második félidőről sokat elmond, hogy mindössze 9 gólt kapott a Pick Szeged, miközben lőtt 17-et. A csapat 12 percig nem kapott gólt, ilyet is ritkán látni kézilabdameccsen, a vége sima, 23–32-es győzelem – olvasható a klub honlapján.

(Fotó: Pickhandball.hu)