Pádár Nikolett egyéni csúccsal döntős 200 méteres gyorsúszásban az Európa-bajnokságon

Remekelt a második elődöntőben a Haász-SZUE fiatal sportolója.
Cservenák Zoltán

2022. augusztus 13. 18:15

Pádár Nikolett a hármas pályáról indult, az első 50 után másodikként fordult, mint ahogy 100 méter után is, 57.57-es részidővel. Ekkor már nagyon bizakodtunk, hogy ebből fantasztikus idő lehet.

A harmadik 50-en magabiztosan maradt a második, 92 századdal elmaradva az első helytől. A végén Pádár hajrázott a többiekkel együtt, harmadik lett a futamában, 1.57.80-as egyéni csúcsot úszott, 0,11 századmásodperccel teljesített jobbat a korábbi legjobbjánál.

Az egyéni csúcsnak köszönhetően Pádár Nikolett nagyon magabiztosan, az 5. legjobb idővel lett döntős 200 méteres gyorsúszásban.

Pádár: Van még bennem

Pádár Nikolett a futam után az M4 Sportnak azt mondta, nagyon szeretett volna döntőzni, ez hajtotta. Nem gondolta volna, hogy megdönti az egyéni csúcsát, de úgy érzi van még benne a további versenyekre.

Pádár Nikolett eddig egy bronzérmet szerzett a római Európa-bajnokságon a gyorsváltóval 4x200 méteren, szombaton, azaz ma este 19 óra 50 perctől a 4x100-as gyorsváltóval is felállhat a dobogóra, vasárnap 19 óra 8 perctől pedig 200 méteres gyorsúszásban döntőzik.