Néhány óráig ingyen meg lehetett fogni a Naprendszert az Agórában

Nehéz lenne túlbecsülni a jelentőségét annak az egynapos kiállításnak, aminek szombaton adott otthont a Szent-Györgyi Albert Agóra. A Tapintható Univerzum elsősorban a vakoknak és gyengénlátóknak lehetett páratlan élmény, de nem csak nekik.
A Bakonyi Csillagászati Egyesület gondolt egy merészet, amikor úgy döntött, azok számára is láthatóvá teszi az univerzumot, akik éppen a látás képességével nem vagy alig rendelkeznek.
Megalkották a Naprendszer kilencven különböző égitestének tapintható, domborított, egyedileg festett modelljét, amikről érintéssel kapnak igen pontos „képet” a vakok és gyengénlátók.
Így hiánypótló módon adhattak betekintést az univerzum leginkább látás útján megismerhető, izgalmas világába mindazoknak, akik ennek a varázslatnak nem lehettek eddig a birtokában.
A Naprendszer bolygóiról, azok holdjairól sokat megtudhattak a kiállításon részt vevők. A tájékozódást és vele a kiállítás élvezeti értékét nagyban növelte, hogy egy NFC és QR-kód olvasására alkalmas okostelefonnal a kiállított modellekről, a bolygókról, és azok holdjairól sok információhoz juthattak az érdeklődök.

A Bakonyi Csillagász Egyesület a vakok és gyengénlátók részére külön tárlatvezetést is tartott, ami bizonyára különleges élmény lehetett a résztvevőknek.
De túlzás nélkül állítható, hogy a látók számára is különlegesség lehetett a kiállítás, ami vándorkiállításként Veszprém, Békéscsaba, Szombathely, Győr és Budapest után érkezett el Szegedre.
Bakonyi Csillagász Egyesületnek a szegedi kiállítás megrendezésében nagy segítséget nyújtott a Szegedi Csillagvizsgáló, ami önálló standdal is részt vett a rendezvényen.
Az égitestmodellek mellett csillagászatitávcső- és VR-szemüveges bemutató tette teljessé a Tapintható Univerzum kiállítást. Értelemszerűen e két utóbbit nem a csökkent látási képességekkel rendelkezőknek iktatták a programba.
A tárlat ingyenes volt.