Negyven éremmel zártak a magyarok az U23-as kajak-kenu világbajnokságon, ahol minden szegedi dobogóra állhatott

Huszonegy arany, 13 ezüst és 6 bronz az U23-as a szegedi kajak-kenu világbajnokságon.
Cservenák Zoltán

2022. szeptember 04. 21:53

Kezdjük a 11 szegedi versenyzővel:

hat világbajnoki aranyat, öt ezüstérmet és két bronzérmet szereztek az MVM Szeged VE versenyzői.

Kajak-kenusék

A világbajnokság legeredményesebb családja a Molnár testvérek, nyugodtan megkaphatnák a „Kajak-kenusék” nevet is: a 18 éves Molnár Csanád kétszeres ifjúsági világbajnok lett, a 16 éves Molnár Csepke ifjúsági világbajnoki címet nyert, a 21 éves Molnár Csenge U23-as vb-bronzérmet és egy 6. helyet szerzett, míg a 12 éves Molnár Csoma U12-es akadémiai futamot nyert. Mind a négyen az MVM Szeged Vízisport Egyesület versenyzői.

A magyarok öt érmet, közte két aranyat szereztek a vasárnap délutáni 5000 méteres versenyekben, így minden idők legjobb szereplésével 21 első, 13 második és 6 harmadik, azaz összesen kereken 40 dobogós hellyel zárták a szegedi Maty-éren.

A leghosszabb távon az ifjúsági kajakosoknál Nemes Réka nyerte a lányok versenyét, míg a fiúknál Aradi Álmos a második helyen végzett. Kenuban Zagyvai Borka életében először szerepelt nemzetközi versenyen ezen a távon, de így is sikerült megszereznie az ezüstérmet, Pálla Bálint pedig éppen csak lemaradt a dobogóról, negyedik lett.

Az idősebb korosztályban a felnőtt világ- és Európa-bajnok Kőhalmi Emese ezúttal is oktatófilmbe illő módon versenyzett, s győzött magabiztosan a kajakosoknál, míg a kenusoknál Kollár Kristóf harmadikként ért célba.

A másik magyar kenus, Molnár Csenge hatodik, a másik kajakos, Őry Zsombor Erős pedig a 21. helyet szerezte meg.

Makrai Csaba, kajak utánpótlás szövetségi kapitány nyilatkozott a Magyar Kajak-Kenu Szövetség Facebook-oldalán:

Így értékelte a szereplést ifj. Foltán László, a kenu szakág kapitánya:

Az ötnapos vb-n 64 országból több mint 1100-an indultak. Magyarország mindkét korcsoportban fölényesen végzett az éremtáblázat élén.