Négy félárva gólyafiókát mentettek meg Tiszaszigeten

Áramütés következtében elpusztult egy fehér gólya szülő kedden Tiszaszigeten. A pár másik tagja a folyamatosan cseperedő fiókák mellett tartózkodott, így nem volt lehetősége az utódait táplálékkal ellátni.
A gólyafiókák 2-3 hetes koráig a szülők egyike a fiatalok védelme érdekében folyamatosan a fészekben tartózkodik, és csak a pár egyik tagja hordja a táplálékot. Ezért a Kiskunsági Nemzeti Park helyszínre érkező szakemberei úgy döntöttek, hogy a négy félárva gólyafiókát mentésük után a Szegedi Vadasparkba szállítják.

Ha fiókák idősebb korukban veszítik el a szülőpár egyik tagját, akkor minden bizonnyal a másik madár egyedül is fel tudja nevelni az utódait. Az ilyen esetekben nincs szükség mentési akciókra. A Kiskunsági Nemzeti Park munkatársai megköszönték Tiszasziget önkormányzatának a mentésben való közreműködést.