Milyen söprés? Egy–egy! Naturtex SZTE Szedeák–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 80–74 (19–20, 25–19, 13–18, 23–17)

A három győzelemig tartó párharcban már elégedett lehet a Szedeák, megmutatták: Szeged erős vár, amit nem könnyű bevenni, kiegyenlítettek a Falco ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco KC Szombathely 80–74 (19–20, 25–19, 13–18, 23–17)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Benczur, Tőzsér, Fodor.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 13/3, Balogh, Cook 10/3, Bognár 7, Alston 18/3. Csere: Davis 23/12, Keller I. 3/3, Filipovics 4, Polányi, Szatmári. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Falco: Somogyi 4, Perl 19, Clark 6/6, Golomán 16/6, Keller Á. 6. Csere: Benke 3/3, Váradi 9/3, Barac 11, Sövegjártó, Hawkins. Vezetőedző: Milos Konakov.

Kipontozódott: Clark (37.).

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Szerdán simán kikapott Szombathelyen a Szedeák, vasárnap az újszegedi csarnokban viszont nyert, izgalmas meccsen.

A találkozó legelején a Falco volt jobb, és bár 7–5-re és 19–13-ra is vezetett a Szedeák az első negyedben, a végén egy hétpontos futással mégis a szombathelyiek húzták be a negyedet 19–20-ra.

A második játékrész Alston hármasával indult, és szoros is volt a meccs 30–29-ig, utána Davis-nek köszönhetően elléptek a mieink. 44–37-nél időt kértek a vendégek. Ezután mindössze két büntető jött össze, a nagyszünetre 44–39-cel vonultak a csapatok.

A harmadik negyed meghozta a Falco feltámadását, a Szedeáknak semmi nem jött össze, egészen a negyed 8. percéig 5 pontot tudtak összehozni, a szombathelyiek 15 pontjával szemben. 49–54-nél azonban megrázták magukat a mieink, és jött egy 8 pontos rohanás, a negyed végén egy szombathelyi hárompontossal lett 57–57.

Jól indult a zárónegyed, egy kettessel és egy hármassal elhúzott a Szedeák, de zárkózott a Szombathely. A 35. percig felváltva jöttek a pontok, 64–63-nál azonban fantasztikus sorozatba kezdtek a szegediek, zsinórban 8 pontot tettek föl a táblára, 72–63 volt ekkor az állás. Ezután feltámadt a Falco, 3 szegedi pontra 9 szombathelyi volt a válasz, 75–72-nél újra volt egy kis izgalom. A végjáték azonban a mieinknek sikerült jobban: 5 pontot dobtak, csak kettőt 2 kaptak, 80–74 lett a vége.

A szedeák a szerzett labdáival nyerte meg a meccset, minden más mutatóban tökéletesen egyforma volt a két csapat. Rashun Davis lényegében a padról nyerte meg a meccset.