Mi folyik ott, Gyöngyösön? HE-DO B.Braun Gyöngyös–Pick Szeged 30–28 (15–13)

Nem hordta ki lábon a Bajnokok Ligája-pofont a Pick Szeged.
Cservenák Zoltán

2022. április 10. 21:31

HE-DO B.Braun Gyöngyös–Pick Szeged 30–28 (15–13)

Gyöngyös, 1200 néző. V: Felhő, Öcsi.

Gyöngyös: A. Tomics – Gábori, Markez 4, Duris 4, Hegedüs M. 4, Ubornyák 5, Varsandán M. 4. Csere: Merkovszki (kapus), Vaszics, Nkousa, Vilovszki 5, Gerdán, Papp B. 2, Gráf 2. Edző: Kiss Dániel, Sándor Ákos

Szeged: Mikler R. – B. Radivojevics 5 (2), Henigman, Gaber 3, Mackovsek 3, Frimmel 7 (4), Bombac 2. Csere: Tönnesen 1, Bodó 2, Martins, Sostaric 1, Garciandía 4, Rosta M., Blonz. Edző: Juan Carlos Pastor

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/–, ill. 6/6.

Végig vezetve, magabiztosan verte a Pick Szegedet a Gyöngyös az NB I-ben. A mieink játékán nagyon érződött a hétközi Bajnokok Ligája-kiesés.

A mérkőzés gyors gólváltásokkal kezdődött, az első megtorpanás 2–2 után volt, ekkor mindkét csapat elrontott egy-egy támadást, a Pick labdát is veszített, Ezután sem tudta leszakítani a Gyöngyöst a Pick, hiába vezetett a 3–4-re az 4. perc végén. A rohanást mutatta, hogy 4 perc alatt 7 gólt lőttek a csapatok.

Ezután feltámadt a Gyöngyös, a 6. percben már 6–4 volt oda, majd mély álomba szenderültek a mieink. Juan Carlos Pastor időt kért a 8. perc elején 7–4-nél, de a a 12. percig csupán egy gólt tudtak dobni, igaz a hazaiak is, 8–5 volt az állás. A gyöngyösiek villámgyorsan leindítottak a labdaszerzések után, és úgy tűnt, a szegediek nem igazán akarnak részt venni a futóversenyben. A 18. percre feljött a Pick, 10–9-nél úgy nézett ki, hogy lassacskán helyreállhat a világ rendje, és elkezdi uralni a meccset a Pick, de nem ez történt.

A 24. percben 13–11, a 27. percben pedig 15–12 volt az állás. Ekkor labdát szerzett a Gyöngyös. A telt házas gyöngyösi csarnokban zúgott a „Mindenki szurkoljon!”. A 30. perc elején Mikler hatalmasat védett, indított az elfutó Blonzot, akinek a ziccerét védte a kapus, jött Garciandía, de az ő ziccerét is védte Tomics. A szünetbe 15–13-mal vonultak a csapatok.

Arra számítottunk, hogy a második félidőre felpörögnek a mieink, hiszen láttunk már néhány átaludt félidőt, de ezúttal elmaradt a feltámadás. A félidő egy közjátékkal indult, Radivojevicet könyökölték le, a bíró nem látott semmit, de a szegedi szélsőnek le kellett jönni a pályáról, mert vérzett.

A 36. percben jártunk ismét közel a Gyöngyöshöz, 19–18-ra szépített ekkor a Pick, majd egy elrontott gyöngyösi hetes, pontosabban egy szenzációs Mikler-védés után egyenlítettünk, 19–19-re. Szoros maradt a meccs, de a Gyöngyös volt lépéselőnyben, és emberelőnyben is, így nem tudott zárkózni a Pick, a 48. percben 22–21-et mutatott az eredményjelző. Ekkor Bombac ellen szabálytalankodtak, emberelőnybe kerültünk, de Garciandía elpuskázta az egyenlítési lehetőséget.

Sikerült egyenlíteni 22–22-re, sőt Frimmel góljával a vezetés is meglett, 22–23-nál a 49. percben. Itt tényleg azt hihettük, hogy elindulunk fölfelé, de nem ez történt: nagyon megnyugodtak a mieink és az 54. percig összesen egy gólt tudtak dobni, hiába kért időt 24–23-nál Pastor, és lett 24–24, a Gyöngyös föltett a táblára még két találatot, 26–24-gyelfordultunk a hajrára. 27–25-nél Frimmel bedobott egy hetest, így lett 27–26, de az 58. percben betalált a Gyöngyös is, és 28–26-nál már csak két perc volt hátra.

Minden lehetősége megvolt a Picknek a győzelemre, mivel 2 és fél perccel a vége előtt kettős emberelőnybe kerültek a mieink, de a négy mezőnyjátékossal védekező hazaiaknak így sem sikerült azonnal gólt dobni, Sostaric rontott ziccert a szélről. Pastor időt kért, a figura jól sült el, Garciandía végre betalált, 28–27-re szépített a Pick.

Ekkor történt valami, talán a Gyöngyös momentuma ez volt a meccsen. Varsandán Milán ritkán látható, hatalmas gólt dobott oldalbedobásból, 29–27. Íme:

Ezután szépített a Pick megint, 29–28-nál időt kért a gyöngyösi edzőpáros, Kiss Dániel és Sándor Ákos. A hazaiak ügyesen lehozták a meccs végét, dobtak még egy gólt, 30–28 lett a Gyöngyösnek. Hatalmas blama itt, hatalmas bravúr ott.