Megvan az első győzelem idegenben is: Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák 78–86 (18–24, 18–18, 16–21, 26–23)

Jól játszott a Szedeák, szinte végig vezetett a mérkőzésen, így kétség sem fér ahhoz, hogy a csapat megszerzi második, idegenben az első győzelmét. De nem volt könnyű mérkőzés.
Vass Imre

2022. november 23. 22:23

Megvan az első győzelem idegenben is: Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák
78–86 (18–24, 18–18, 16–21, 26–23)

A Nyíregyháza még nyeretlen az idei bajnokságban, igaz a Szedeák is csak egy győzelmet aratott eddig. Legutóbb az újszegedi sportcsarnokban kaptak ki 2 ponttal a Sopron ellen. Kerpel-Fronius Balázs és Szatmári Zsombor ezen a mérkőzésen sem tudott pályára lépni.

Bognár Kristóf szerezte a meccs első kosarát, utána felváltva estek a kosarak. A Szegednek volt egy jó 7-0-s szériája, így elhúzott, de a Nyíregyháza időkérés után át tudta venni a vezetést. Szerencsére Person két triplája is bementés így az első negyed 18-24-es Szegedi vezetéssel zárult.

A második negyedet jól kezdte a Szedeák, Person nyolc pontot szerzett zsinórban, Sztarovlah hármasának köszönhetően tíz pont fölé nőtt az előny. A Nyíregyháza azonban nem adta meg magát, szép lassan felzárkózott, azonban a félidő végére még mindig megmaradt a 6 pontos előny (36-42)

A harmadik negyedben nem változott a játék, szoros volt az eredmény, egészen az utolsó három percig, akkor azonban Roberson találatainak köszönhetően nőtt az előny, majd ezt Washington tovább növelte, így 11 pontos lett az előny a negyed végén. (52-63)

Az utolsó negyedben a Nyíregyháza újra feltámadt, többször is hat, illetve négy pontra csökkentették a hátrányukat. A végjátékban ezúttal sokkal koncentráltabban játszott a Szeged és nem engedte ki a kezéből a meccset.

A Naturtex-SZTE-Szedeák legközelebb újra idegenben lép pályára, a DEAC-hoz utazik majd szombaton

A csapat vezetőedzője, Simándi Árpád szerint a győzeléem nagy lökést ad majd a játékosoknak. Kiemelte, hogy voltak hibák a mérkőzés során, és ezeket majd ki kell javítaniuk. Hozzátette, ennél a következőkben jobban kell majd játszaniuk.

Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák 78–86 (18–24, 18–18, 16–21, 26–23)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 8. forduló. Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Benczur, Sörlei, Szilágyi.

Nyíregyháza: PERRY 23/3, Mokánszki, Dickerson 20, Bazsó 9/3 , WILLIAMS 8. Csere: Dolezaj 4, Kass, Kiss, Henderson 14, Szobi. Vezetőedző: Pethő Ákos.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 24/12, Polányi, Sztarovlah 13/6, BOGNÁR 13, ROBERSON 20. Csere: Balogh, Person 10/6, Kovács 4, Filipovics 2. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Kipontozódott: Williams (40.), ill. Sztarovlah (35.).