Megszorongatták a Körmendet, de legyőzni nem sikerült – Naturtex-SZTE-Szedeák–Körmend 70–82 (20–11, 12–27, 22–21, 16–23)

Jól indult a mérkőzés, azonban végül nem jött össze az áhított diadal. A Körmend 12 ponttal nyert és megszerezte sorozatban a hatodik győzelmét.
Vass Imre

2022. január 05. 20:43

Naturtex-SZTE-Szedeák–Körmend 70–82 (21–11, 12–27, 22–21, 16–23)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 16. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Praksch, Fodor, Lengyel.

Naturtex-SZTE-Szedeák: PERSONS 18/6, Cook 18, Szatmári 2, Bognár 13/3, Hunt 4. Cserék: Balogh 2, Polányi, Keller 5/3, Alston 8. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Körmend: Stokes 20/12, WHITE 27/12, Takács, Szavics 3, GORDON 7. Cserék: Kiss 2, Henry 6, Ferencz 6, Durázi 8/6, Krivacsevics 3. Vezetőedző: Antonisz Konsztantinidesz.

Kipontozódott: Durázi (38.).

Volt miért visszavágni a Körmendnek, hisz december közepén nagyon könnyű győzelmet arattak a Szedeák ellen.

Jól indult a mérkőzés, az első negyedet a szegediek nyerték. Ekkor még mindenki abban bízott, összejön a reváns. A Szeged jól védekezett, a Körmend sokat hibázott, így az első negyedben 9 ponttal elhúzott a Szedeák.

A második negyed azonban pont ellentétesen alakult. A vendégek összekapták magukat, Simándi Árpád játékosai pedig elbizonytalanodtak, a vezetőedző hiába kért időt, nem sikerült rendet rakni a fejekben. Így a félidőben már 6 pontos körmendi előnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyed sokkal kiegyenlítettebb lett, a Szeged sikerrel felzárkózott, sőt egy pontos előnybe is kerül, azonban ezt nem sikerült tartani, a vendégek megrázzák magukat, így ebben a negyedben csak egy pontot tudott faragni a hátrányából a Szedeák.

Az utolsó negyedben sajnos nem tudott felpörögni a hazai csapat, így a Körmend végül magabiztosan, 12 ponttal nyert az újszegedi sportcsarnokban.

A Naturtex-SZTE-Szedeák legközelebb szombaton, a Kaposvár otthonában lép majd pályára.

A mérkőzést követően a csapat vezetőedzője, Simándi Árpád és játékosa Bognár Kristóf értékelte az összecsapást: