Megmutatták, ki az úr a háznál: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Budafok MTE 3–0 (1–0)

Kellemetlen vereséggel zárták a 2021-es évet a szegediek a Szent Gellért Fórumban a Békéscsaba ellen, de kellemes győzelemmel tértek vissza a hazai pályára.
Cservenák Zoltán

2022. február 05. 19:59

Már a 6. percben jelezte a Grosics, a budafokiaknak nem sok keresnivalójuk lesz ma. Horváth 22 méterről bombázott kapu irányába, de a labda a felső lécen csattant, a Dóm térig elhallatszott.

Hála Istennek, a folytatásban sem lankadt a Grosics, előbb Haruna mentette meg a mieinket egy góltól a saját kapujánál, majd a 26. percben Gajdos találta magát ziccerben, de Oroszi kapus megmentette a budafokiakat az első góltól. Még.

A 35. percben Kovács M. tett egy labdát középre, Haruna érkezett, ahogy kell, és a kapuba vágta a „pettyest”, 1–0.

A szünet után öt perccel Horváth a szélről lőtt középre, de a beadás megpattant egy védőn, és a kapuban kötött ki, 2–0.

A 60. percben Gajdos döngette a felső lécet, majd egy percre rá ugyanő a 16-os vonala előtt lőtt volna, de inkább csak gurított, Oroszi felszedte a labdát.

A 64. percben lezárta a meccset a Grosics, egészen pontosan a remekül játszó Horváth, aki Harunától kapott jó labdát, majd a kapuba gurított, 3–0.

Február 8-án a kupában a Videoton jön Szegedre.