Második meccs, második vereség: Naturtex-SZTE-Szedeák–KTE Duna Aszfalt 69–77 (25–22, 12–16, 19–20, 13–19)

Rosszul kezdték a bajnokságot a szegedi kosarasok.
Cservenák Zoltán

2022. október 09. 21:27

Három 0 pontos csapat van az NBI A csoportjában két fordulót követően, az egyik a Szedeák, a másik kettő a Honvéd és a Nyíregyháza.

A szezont győzelemmel indító Kecskemét nem kezdte különösebben jól az első negyedet az újszegedi sportcsarnokban, a Szedeák jól játszott, 25–22 volt a játékrész végén az eredményjelzőn a hazaiaknak.

A kecskemétiek a második negyedre elkapták a fonalat, a mieink alig tudtak értékelhető dobóhelyzetbe kerülni, 12 pontot tudtak csak összehozni, míg a vendégek 16-ot. A félidő 37–38 volt a Kecskemétnek. A harmadik negyed szorosabb játékot hozott, némi életjelet mutattak a mieink, a 19–20-as játékrész azt jelentette, hogy lett volna keresnivaló az 56–58-ról induló záró játékrészben.

Csakhogy a negyedik negyedben megint nem sikerült semmi, 13 pontot tudtak csak dobni a szegediek, a vége 8 közte, gyalázatosan kevés, 69 szerzett ponttal.

Sok szabálytalanság jellemezte mérkőzést, elég csak megnézni a büntetők alakulását: a Szedeák 12-ből 9-et értékesített, míg a kecskemétiek 33-ból 24-et. Ez volt a legnagyobb különbség a két csapat között, hiszen a mezőnyből 62/27-es mutatóval zárt a szedeák, míg a Kecskemét 58 kísérletből 23-szor talált be.