Közösségi kert, közösségi élet: ünnepelt a makkosházi közösségi kert

Makkosházán és a Vértó környékén a Zöld város uniós pályázatnak köszönhetően 650 millió forintért végeznek el fejlesztéseket, és ennek keretében megújulnak és bővülnek a városrészhez tartozó közösségi kertek.
Egy várost a közösségeinek ereje tesz várossá – mondta el köszöntő beszédében Kozma József, a városrész önkormányzati képviselője, aki szerint ez a mondat jól illeszthető Szegedhez.
Hamarosan alapjaiban megújul a Makkosházi Közösségi Kert, ahol a jelenlegi huszonhét parcellát harminchatra bővítik. Az ilyen típusú kertek közösségformáló ereje bizonyított tény – nyomatékosított a városi politikus, és az önkormányzat ezért is támogatja ezek fejlesztését és fejlődését.
Nagyon nehéz év áll mögöttünk – utalt a Covid miatt járványkorlátozásokra Szabó Sándor országgyűlési képviselő, aki a közösségi kertek kapcsán az emberi összetartozás élményére és fontosságára hívta fel a figyelmet.
Hosszú hónapok bezártsága után a találkozás lehetősége ma már adott – hangzott el a beszédben, amit jól példázott, hogy szép számú látogatója volt a kerti ünnepségnek.
Nem akármilyen munkát végeznek az itteni közösségi kertben tevékenykedők – emelte ki Szabó Sándor. A Makkosházi Közösségi Kert háromszor nyerte el az ország legszebb közösségi kertje címet – jelezte elismerően a politikus.
A jó példa ragadós – vette át a szót Tóth Károly önkormányzati képviselő. Közösségi kertek Szegeden elsőként Makkosházán létesültek, ami Tarján városrészben nagyszerű követőkre talált. A városi képviselő mindehhez hozzátette: a közösségi kertek fejlesztése részben az uniós pályázati forrásoknak is köszönhető.
Kinyó Pál, a Makkosházi Közösségi Kert koordinátora a szombati eseményen elismerő oklevelet adott át jelenlévő gyermekek segítségével Baltás Istvánnénak, aki az elmúlt években sokat tett a közösségi kert fejlesztéséért.
A rendezvényt közös ebéd zárta.