Könnyed „csarnoknyitás”: Pick Szeged–Dabas KC VSE 39–23 (21–11)

Idén első meccsét játszotta új csarnokában a Pick Szeged.
Cservenák Zoltán

2022. február 05. 21:27

Nagyjából 1800 néző jött össze a Pick Arénába, hogy megnézze, mennyivel verik meg a kedvencek a Dabast. Ezúttal 16 gól lett közte.

A klub honlapjának beszámolója szerint a dabasiak kezdték jobban a találkozót, 0–2 volt oda, de egyenlített a Pick Frimmel góljával. Fokozatosan állt helyre a „rend” a Pick Arénában, a szünetben 21–11 volt a mieinknek.

A második félidőben a Pick egy kicsit lejjebb tekerte a fordulatszámot, a dabasiak pedig följebb. Miklert Alilovic váltotta a kapuban, de nem azért, mert Roli nem találta a fonalat, jól védett, ahogy a Alilovic is bravúrokkal köszönte meg a lehetőséget.

A mérkőzésen Gaber és Rosta 11 gólt lőtt beállóból 6–5 eloszlásban, Martins és Tönnesen 5–5 gólt szerzett, Sostaric is magabiztos volt, 6 találatig jutott. Ezúttal Bombac, Bodó, Blonz és Mackovsek voltak csendesebbek. De ennyi is bőven elég volt a kényelmes győzelemhez.

Juan Carlos Pastor a meccs után dicsérte a játék ritmusát és örült annak, hogy senki nem sérült meg.