Hihetetlen izgalmak után, hosszabbításban dőlt el a meccs: Naturtext-SZTE-Szedeák–DEAC 100–98 (16–22; 24–17; 23–26; 28–26; 9–7)

Nagyon nehéz meccsen szerezte meg a győzelmet a Debrecen ellen a Szedeák, hisz a csapat az utolsó pillanatban mentette döntetlenre a találkozót, majd nyert a hosszabbításban.
Vass Imre

2022. február 16. 20:41

Hihetetlen izgalmak után, hosszabbításban dőlt el a meccs:
Naturtext-SZTE-Szedeák–DEAC 100–98 (16–22; 24–17; 23–26; 28–26; 9–7)

A rájátszás szempontjából igen fontos találkozó várt a Szedeákra, hisz azt a Debrecent látta vendégül az újszegedi sportcsarnokban, amely két győzelemmel szerzett eddig többet, így legyőzésük esetén még a felsőházi tagságban is reménykedhet a csapat az alapszakasz vége előtt három fordulóval.

Az előző szezonban a Debrecen a Szeged mumusa volt, igaz a legjobbkor, a rájátszásban sikerült legyőzni őket és ezzel megszerezni a bronzérmet. Idén már sikerült egyszer legyűrni őket, novemberben 97-79-re győzött a Szedeák.

Nem jól kezdődött a találkozó a Szeged számára, hisz az első 8 pontot a Debrecen szerezte. A Szedeák első pontjait Persons szerezte. Ezt követően a hazai csapat csak futott az eredmény után, az első negyedet a vendégek nyerték (16-22)

A második negyed közepén tudta csak a hátrányát ledolgozni a Szedeák és akkor átvette a vezetést. A második negyed a Szegedé volt (24-17)

A harmadik negyedben hol itt, hol ott volt az előny, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiépíteni. Ez a 10 perc is a Debrecené lett (23-26)

A negyedik negyedben sem változott a játék képe és az eredmény sem. A Szeged az utolsó perc utolsó támadásában Persons hárompontosával döntetlenre hozta a rendes játékidőt (91-91), így hosszabbításra került sor.

A ráadásban az első pontot a Szeged szerezte és szerencsére Davis révén az utolsó is, így végül 100-98-ra megnyerte a találkozót.

A csapat legjobbja Persons volt, akik 28 pontot szerzett, valamint 8 lepattanó és 6 asziszt szerepel a neve mellett. Úgy tűnik az új igazolás Davis is jól beilleszkedett, hisz ő volt csapatának másik húzó embere 18 ponttal és 2 lepattanóval.

Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC 100–98 (16–22, 24–17, 23–26, 28–26, 9–7)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 23. forduló.

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző.

Vezette: Cziffra, Farkas G., Goda.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 28/3, Polányi 3/3, Cook 14/6, Bognár 15/6, Alston 13/3. Csere: Davis 18/6, Filipovics, Szatmári 5/3, Kerpel-Fronius B. 4.

Vezetőedző: Simándi Árpád.

DEAC: Thames 17/3, Polyák 12/6, Valerio-Bodon, Dzeletovics 14/6, Tóth Á. 10. Csere: Hagins 13/3, Drenovac 24/6, Kovács, Aska 8, Kerpel-Fronius G., Neuwirth.

Vezetőedző: Berényi Sándor.