Hetedszerre nem sikerült: DEAC–Naturtex-SZTE-Szedeák 83-78 (22-24, 17-18, 22-16, 22-20)

Győzelemmel hangolt a Szeged erre a mérkőzésre, azonban sajnos megszakadt a DEAC elleni hatos sorozat és egy fordulatos mérkőzés végén a hazaiak örülhettek.
Vass Imre

2022. november 26. 21:19

Hetedszerre nem sikerült: DEAC–Naturtex-SZTE-Szedeák 83-78
(22-24, 17-18, 22-16, 22-20)

A szegedi csapat szerezte meg a vezetést, de jelentős előnyt nem tudott kiépíteni, sőt a DEAC fordítani tudott. Simándi Árpád időt is kért, hogy felrázza játékosait. Egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt szerezni, nagyon kiegyenlített volt a találkozó. Az első negyed két pontos Szedeák előnnyel zárult (22-24).

A második negyedben sem nagyon változott a játék képem felváltva este a kosarak, a Szeged nem tudta leszakítani a Debrecent. A félidő Szedeák vezetéssel zárult, mégpedig Washington nagy triplájának köszönhetően (42–39).

A harmadik negyedben azonban valami nagyon nem működött a Szegednél. Az első kosarakat még a vendégek szerezték, de utána egy hullámvölgy következett. A folyamatosan eladott labdákat a DEAC büntette és kiegyenlített, majd a negyed végén már a vezetést is átvette (61-58).

A Naturtex-SZTE-Szedeák továbbra sem talált magára, a Debrecen lendületben maradt és már 9 pontra is növelte az előnyét. Természetesen a Szeged nem adta fel, de négy pontnál jobban nem tudták megközelíteni riválisukat és a végén 5 pontos vereséget szenvedtek (83-78).

DEAC–Naturtex-SZTE-Szedeák 83-78 (22-24, 17-18, 22-16, 22-20)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 9. forduló. Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Nagy V., Fodor, Makrai.
DEAC: Scott 19/6, Polyák 10/6, Drenovac 15, Gáspár M., Taylor 6. Csere: Mócsán 22/6, Garamvölgyi 7/3, Tóth Á. 4, Kenéz, Balázsi.

Vezetőedző: David Dedek.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 17/12, Polányi 3/3, Sztarovlah 12/6, Bognár 16, Roberson 18. Csere: Filipovics 6, Person 5/3, Balogh 1, Kovács Á.

Vezetőedző: Simándi Árpád.