Győzelemmel kezdte az évet a Pick Szeged: SBS Eger–Pick Szeged 24–32 (13–15)

Előrehozott mérkőzést játszott vasárnap kora este a Pick Szeged Egerben. Az első félidő még szoros volt, azonban utána nyolc gólos győzelem lett a vége.
Vass Imre

2022. január 30. 20:31

SBS Eger-Pick Szeged 24-32 (13-15)

K&H férfi kézilabda liga, 24. forduló, Eger, Kemény Ferenc sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.

Eger: Balogh – Tóth 3/1, Machac 3, Kiss, Gavidia 1, Tóvizi 3, Molnár. Csere: Seprős (kapus), Pulay 3, Lezák 1, Kovács 1, Száva 3, Lakosy 1, Szuharev 5. Vezetőedző: Tóth Edmond.

Pick Szeged: Alilovic – Radivojevics 4/1, Garciandía 3, Bombac 3, Gaber, Bodó 6, Blonz 1. Csere: Mikler, L. Krivokapic  (kapus), Henigman 3, Rosta 3, Martins 2, Frimmel 2, Sostaric 5/4. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 6, illetve 2 perc.

Hétméteres: 2/1, illetve 5/5.

A Szegednél három hiányzó is volt, Mackovsek, Bánhidi és Tönnesen nem lépett pályára.

Az első gólt még a hazaiak lőtték, azonban gyorsan jött rá, nem csak egy, hanem több szegedi válasz, így gyorsan elhúztak a kékek. A félidő közepére támadásban egy kicsit visszaestek a vendégek, de még akkor is 4 gólos volt az előny. A félidő végére összekapta magát az Eger és felzárkózott a félidő végére két gólra csökkentették hátrányukat (15-13)

A második félidőt élénkebben kezdte a Szeged és 5 perc alatt máris 4 gólos volt az előny. A hazaiak mestere időt is kért, azonban nem sikerült felráznia csapatát. Bodó meglőtte az 500. NB I-es gólját szegedi mezben.

A hajrában 30-21-es állásnál az ifjú kapus Luka Krivokapic is lehetőséget kapott.

Folytatás szombaton 18 órakor hazai pályán, a Pick Arénában, ahol a Dabas lesz majd az ellenfél

Forrás: pickhandball.hu