Győzelemmel kezdett itthon a püspöki csapat: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Dorogi FC 2–0

A 19 éves Beronja Zorán hat perc alatt lőtt két gólt, negyedórányi rápihenéssel.
Garai Szakács László

2022. augusztus 21. 20:58

Győzelemmel kezdett itthon a püspöki
csapat: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Dorogi FC 2–0

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Dorogi FC 2–0 (1–0)

Merkantil Bank Liga NB II. 5. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum, vezette: Kovács J. Zoltán, asszisztensek: Becséri Gergely, Ring Kevin.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Molnár-Farkas – Szilágyi, Gajdos (Vári, 93.), Sipos, Könczey, Pintér (Dobos, 69.), Szatmári (Farkas, 64.), Simon (Bitó, 93.), Tóth Be., Beronja, Haruna (Papp, 64.). Vezetőedző: Aleksandar Stevanovic.

Dorogi FC: Borsos – Gyurácz, Tóth Ba., Lustyik (Albert, 67.), Szedlár, Keresztes, Sztojka (Berkó, 81.), Szerencsi (Rácz, 60.), Barna (Paudits, 60.), Lakatos (Vígh, 81.), Tomás. Vezetőedző: Fenyvesi László.

Gól: Beronja (42., 48.).

Sárga lap: Lakatos (41.), Bitó (94.).

• A szünet előtt Beronja gondolt egyet, megiramodott a bal oldalon, a dorogi tizenhatosig kicselezett két vendégjátékost, felnézett, majd a hosszú sarokba tekert, 1–0.
  • A második félidő elején Szatmári szögletét tette be kapásból a 19 éves vajdasági játékos, ezzel lett 2–0.

Végig irányította a meccset a Szeged, de azt is meg kell jegyezzem, Molnár-Farkas kapus extra teljesítménye is kellett ahhoz, hogy ne kapjon gólt a püspöki csapat. Ne menjünk el szó nélkül Bitó labdarúgó teljesítménye mellett sem: időhúzó csereként lépett pályára a hosszabbításban, de még épp elég időt töltött ahhoz a pályán, hogy összeszedjen egy sárga lapot.