Győzelemmel esett ki Tunézia a francia B csapat ellen: Tunézia–Franciaország 1–0

Khazri meglőtte a győzelmet jelentő gólt, de a másik meccs nem úgy alakult, ahogy kellett volna.
Garai Szakács László

2022. november 30. 20:43

Győzelemmel esett ki Tunézia a
francia B csapat ellen: Tunézia–Franciaország 1–0

Tunézia–Franciaország 1–0 (0–0)

Labdarúgó világbajnokság, Katar, Al Rayyan, Education City Stadium, 43 ezer 627 néző, katari matematika szerint. D csoport, 3. játéknap. Vezette: Matthew Rowell Conger (új-zélandi), asszisztensek: Tevita Makasini (tongai), Mark Rule (új-zélandi).

Tunézia: Dahmen – Talbi, Ghandri, Meriah, Maaloul, Laïdouni, Skhiri, Kechrida, Ben Romdhane (Chaaleli, 74.), Khazri (Jebali, 60.), Slimane (Abdi, 83.). Szövetségi kapitány: Jalel Kadri.

Franciaország: Mandanda – Camavinga, Konate, Varane (Saliba, 63.), Disasi, Tchouameni, Veretout (Rabiot, 63.), Fofana (Griezmann, 73.), Guendouzi (Dembele, 79.), Kolo Muani, Coman (Mbappe, 63.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.

Gól: Khazri (58.).

Sárga lap: Kechrida (28.).

Deschamps a francia cseresorral kezdett, hiszen két meccs után továbbjutottak – esélyessé váltak az afrikaiak? Végül is igen, de nekik a győzelem kevés volt, az ausztrál–dán-meccsnek döntetlennek kellett lennie, hogy továbbjussanak, ha nyernek. Nyertek, de nyert Ausztrália is.

Az első félidő szépségei közé Khazri középre tartó lövése és Laïdouni köténycsele tartozik, Camavingát rakta poszterre. Az 58. percben középen indult meg Tunézia, Khazri bevezette a labdát a francia tizenhatosra, majd elbökte ballal Mandanda mellett, de belesérült a vezető gólba, le is kellett cserélni, 1–0.

A meccs végén Griezmann még lesről egyenlített, de a VAR mindent lát, ezt is látta.

Franciaország így is csoportelsőként jutott tovább, Tunézia harmadikként köszönt el a katari vb-től.