Franciaország már továbbjutott: Franciaország–Dánia 2–1 (0–0)

Az első fordulóban Franciaország 4-1-re legyőzte Ausztráliát, míg meglepetésre Dánia nem bírt Tunéziával. Ennek a fordulónak a Dánok számára volt nagyobb tétje, hisz vereség esetén nagyon nehéz helyzetbe kerülnek. És kerültek is, hisz a másik meccsen Ausztrália legyőzte Tunéziát.
Vass Imre

2022. november 26. 19:55

Franciaország már továbbjutott: Franciaország–Dánia 2–1
(0–0)

Francia helyzettel indult a mérkőzés, Varane fejelt kapura, azonban a védők a gólvonalról tisztázni tudtak.

A 20. percben Mbappé lépett volna ki, de Christensen elgáncsolta a csatárt, jutalma egy sárga lap lett. A szabadrúgásból újabb nagy francia helyzet alakult ki, Dembélé beadását Rabiot fejelte kapura, azonban Schmeichel óriási bravúrt mutatott be.

Az első félidő legvégén a dánok veszélyeztettek, egy gyors ellentámadás végén Cornelius lőtt kapura, azonban a labda elkerülte a kaput. A legvégén még egy francia helyzet is kimaradt, Mbappé rúgta vágta fölé a labdát.

A második félidőben sem változott a játék, a franciák támadtak előbb Mbappé, majd egy kicsivel később Griezmann hagyott ki egy-egy helyzetet.

A 60. percben góllá érett a gallok fölénye, Mbappé –Hernandez- Mbappé volt a labda útja és a végén a csatár betalált a dán kapuba (1-0)

Alig tíz percig örülhettek csak a franciák a vezetésnek, egy kicsit váratlanul kiegyenlítettek a dánok. Eriksen szöglete után Andersen csúsztatott, Christensen lendületből érkezett, és kapuba fejelte a labdát. (1-1)

A bekapott gól összezavarta a franciákat és ezt majdnem kihasználták a dánok, Lindström lőtt kapura, de Lloris védett.

A végére nagyobb sebességre kapcsoltak a franciák, előszőr Tchouaméni fejjel veszélyeztetett, egy kicsivel később Rabiot lőtt kapura, majd pedig Braithwaite veszélyeztetett, de egyikük sem volt eredményes.

A 86. percben Griezmann jól adott középre, ahol Mbappe érkezett és közelről betalált a hálóba. (2-1)

Franciaország–Dánia 2–1 (0–0)

Doha, 974 Stadion. Vezette: Szymon Marciniak (lengyel)

Franciaország: Lloris – Koundé, Varane (Konaté, 75.), Upamecano, Théo Hernandez – Tchouaméni, Rabiot – O. Dembélé (Coman, 75.), Griezmann (Fofana, 90+3.), Mbappé – Giroud (Thuram, 63.).

Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Dánia: Schmeichel – J. Andersen, Nelsson, A. Christensen – Kristensen (Bah, 90+2.), Höjbjerg, Eriksen, Maehle – Lindström (M. Jensen, 85.), Cornelius (Braithwaite, a félidőben), Damsgaard (Dolberg, 74.).

Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand

Gólszerző: Mbappé (61. 86.), ill. Christensen (68.)