Figaro itt, Figaro ott és Figaro a Belvárosi Moziban is

A darabot, amit a szerző saját bevallása szerint mindössze tizenhárom nap alatt írt, 1816. február 20-án mutatták be. A téma olyan népszerű volt a tizennyolcadik század végén, hogy legalább négyen – közöttük Mozart – is feldolgozták.
Rossini kétfelvonásos darabját sokáig a vígopera legkiemelkedőbb darabjának tartották. Az opera népszerűsége több mint kétszáz éve töretlen. A mű egyes részleteinek ismertsége pedig mára túlmutat az operabarátok körén: például Figaro világhírű belépője több filmben és rajzfilmben is felbukkan.
A Cesare Sterbini által írt szövegkönyv története szerint, amikor Rosina beleszeret a titokzatos fiatal udvarlóba, Lindoróba, minden ravaszságát – és a helyi fodrász segítségét is – be kell vetnie, hogy kijátssza számító gyámját, Dr. Bartolót.
Szívet melengető szerenádok, nevetséges beöltözések és hiábavaló happy end várás jellemzik az opera hangulatát.
Gioachino Rossini vígoperája fergetegesen szórakoztató a borbély Figaro belépőjétől kezdve Rosina fergeteges kavatináján keresztül az opera befejezéséig, amely a „Figaro!” felkiáltással zárul.
Rafael Payare karmester ezúttal debütál az operaházban, a közkedvelt opera szereplőgárda pedig parádés:
- Rosina: Aigul Akhmetshina,
- Figaro: Andrzej Filończyk,
- Almaviva gróf: Lawrence Brownlee,
- Basilio: Bryn Terfel,
- Bartolo: Fabio Capitanucci,
- Berta: Ailish Tynan,
- Fiorello: Josef Jeongmeen Ahn.
A sevillai borbélyt március 18-án, szombaton este 7 órától láthatja a szegedi közönség a Belvárosi Mozi Zsigmond Vilmos termében.
A londoni Királyi Operaház előadását felvételről, olasz nyelven magyar felirattal vetítik. Az előadás hossza egy szünettel 3 óra 45 perc.
Jegyek az előadás előtt a Belvárosi Moziban válthatók, vagy elővételben online.