Felkészülési tornát nyert a Szedeák: Naturtex-SZTE-Szedeák–Eszék 81–76 (17–20, 22–18, 20–16, 22–22)

A PVSK-Matro kupa döntőjében az Eszék volt a Szedeák ellenfele. Szinte a teljes találkozó kiegyenlített, küzdelmes játékot hozott. Az összecsapás végén végül a Szeged örülhetett.
Vass Imre

2022. szeptember 03. 16:11

Felkészülési tornát nyert a Szedeák: Naturtex-SZTE-Szedeák–Eszék
81–76 (17–20, 22–18, 20–16, 22–22)

A tizenharmadik percben tízpontos hátrányban volt a szegedi csapat (17–27), a nagyszünetben már egy ponttal vezettek horvát ellenfelükkel szemben. Innentől komolyabb különbség a végjátékig nem alakult ki, bár többnyire a Szedeáknál volt az előny.

Az utolsó negyedben Perkovic tripláival ugyan visszavette a vezetést az Eszék, de Person gyorsan válaszolt, így csak pillanatokig volt hátrányban a Szeged.

Hat perccel a vége előtt Bognár megkapta az ötödik hibáját, így a végjátékban nem lehetett pályán. Perkovic harmadik trojkájával újra egál lett, 66–66.

Szűk négy perc volt hátra, amikor Kerpel-Fronius dobhatott be egy ziccert, amivel egy ponttal, 68–67-re újra a Szedeák vezetett, majd az eszéki időkérés után Wesley Person két távolijával meglépett hét ponttal, 74–67.

Hat emberrel jöttek vissza az eszékiek, így a technikaiért járó büntetőt Person értékesítette, majd amerikai légiós faulttal együtt süllyesztett el egy újabb hármast, így 11 zsinórban szerzett pontjával újra tíz fölött lett a különbség.

Az Eszék persze nem adta fel, másfél perccel a vége előtt öt pontra feljöttek, ekkor időt kért a Szeged. Innen azonban már nem engedte ki a kezéből a meccset a Naturtex-SZTE-Szedeák, így megnyerte a PVSK-Matro kupát.

A felkészülésünk szerdán folytatódik, amikor is a DEAC vendégeként lépnek pályára, majd pénteken a Temesvár ellen már az újszegedi sportcsarnokban szerepel a csapat.

Simándi Árpád: „Nagyon jól szolgálta a felkészülésünket a meccs, jó energiákkal játszottunk. Mindenkinek tudtam kellő játéklehetőséget adni, és minden játékos hozzátett a sikerhez, gratulálok a srácoknak!”

Naturtex-SZTE-Szedeák–Eszék 81–76 (17–20, 22–18, 20–16, 22–22)

PVSK-Matro kupa, döntő. Pécs, Szamosi Nándor sportcsarnok.

Vezette: Farkas G., Radnóti, Farkas P.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Balogh 4, Person 22/12, Starovlah 12/3, Bognár 12, Mayer 2. Csere: Kerpel-Fronius 13/3, Filipovics 9, Kovács Á. 7, Polányi. Vezetőedző: Simándi Árpád.