Ez elég ciki: pénzért megvásárolható pápai áldással büszkélkedett el Semjén Zsolt

Ráadásul a legolcsóbb, 18 eurós fajtával.
Kékes Viktória

2022. augusztus 10. 10:55

Ez elég ciki: pénzért megvásárolható pápai áldással büszkélkedett el Semjén Zsolt

A Magyar Hang szúrta ki, hogy a Vatikán honlapján pénzért rendelhető, biankó pápai áldással büszkélkedett el Semjén Zsolt Facebook-oldalán.

 

A többek között az egyházügyekért is felelős miniszterelnök helyettes 60. születésnapján osztotta meg ezt a képet követőivel:

 

Fotó: Semjén Zsolt Facebook-oldala

 

A kép mellé kísérő szövegnek mindössze annyit írt: 

 

„Kedves meglepetés”.

 

Semjén ugyan nem állította, hogy a pápa személyes köszöntését kapta kézhez, de a képhez olyan kommenteket írókat, mint például „gratulálok Ferenc pápa csodálatos megemlékezéséhez”, vagy az olyan cikkek szerzőit, mint például „Ferenc pápa megáldotta Semjén Zsoltot” sem világosította fel arról, hogy félreértelmezték a posztot. Mondhatjuk úgy is, hogy „nem bontotta ki az igazság minden részletét”.

 

Pápai áldást egyébként bárki rendelhet a Vatikántól, az ár 18 és 26 euró között (7000-10 000 forint) van, és nem csak születésnapra, de keresztelőre, vagy házasságkötésre is lehet ilyen „kedves meglepetéssel” megajándékozni valakit. Csak ne hazudjuk utána azt az ünnepeltnek, hogy az áldást személyesen a pápa küldte.