Előny a Falconál: Falco–Naturtex-SZTE-Szedeák 105–86 (25–29, 31–16, 31–25, 18–16)

A legnehezebb ellenfél, a Falco lett a Szedeák ellenfele a rájátszásban. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban lépéselőnybe került a Szombathely a szerdai győzelmével. Folytatás szombaton az újszegedi sportcsarnokban.
Vass Imre

2022. május 18. 20:44

Előny a Falconál: Falco–Naturtex-SZTE-Szedeák 105–86 (25–29,
31–16, 31–25, 18–16)

Szombathelyi kosárral indult a mérkőzés, de a Szedeák idegenlégiósainak, Personsnak és Cooknak, köszönhetően tartotta magát a Szeged. Sőt a negyed végére 4 pontos előnybe is kerültek. (25-29)

A második negyed elejét nagyon megpörgette a Falco a 10 pontjára, csak két szegedi pont érkezett válaszul. Simándi Árpád időt is kért, hogy felrázza játékosait. Egy kis időre sikerült is, azonban a negyed végére már 11 pont volt a különbség a két csapat között. (56-45)

Egyre jobban elhúzott a harmadik negyedben a Szombathely, hiába kért újra időt Simándi Árpád, a negyedben volt olyan, amikor már 2 ponttal is vezettek a hazaiak. A negyed végén 17 pont volt a Szeged hátránya. (87-70)

Az utolsó negyedben sem változott a helyzet, nem sikerült ledolgozni a hátrányt. A címvédő ezen az estén túlnehéz falat volt a Szedeák számára. Folytatás szombaton az újszegedi sportcsarnokban.

A mérkőzésen a Falco mind a támadásban, mind a védekezésben sokkal jobb volt, mint a Szeged. A vendégek a kétpontosaikat 75 százalékban értékesítették, a hárompontosoknak pedig a felét bedobták. Ugyan ez a Szedeáknál 42-42 százalék volt.

Falco–Naturtex-SZTE-Szedeák 105–86 (25–29, 31–16, 31–25, 18–16)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Szombathely, Arena Savaria, 2000 néző. Vezette: Papp, Mészáros, Horváth.

Falco: somogyi 17/6, perl 23, Clark 11/3, Golomán 9/3, Keller Á. 12/6. Cserék: Verasztó, benke 21/15, Hawkins 2, Barac 10, Sövegjártó, Takács. Vezetőedző: Milos Konakov.

Naturtex-SZTE-Szedeák: persons 29/12, Balogh, Cook 13/9, Bognár 4, Alston 8. Cserék: Davis 14/6, Polányi 3/3, Szatmári 2, Keller I. 5/3, Kerpel-Fronius 6, Filipovics 2, Maye Vezetőedző: Simándi Árpád.