Életben maradt play-off remények: Naturtex-SZTE-Szedeák–Kecskemét 86–71 (22–21, 19–16, 24–15, 21–19)

A védekezésben és a hárompontosok értékesítésében nőtt a Kecskemét fölé a Szedeák és aratott 15 pontos győzelme az újszegedi sportcsarnokban. Az eredménynek köszönhetően a Szegeden továbbra is ott az esélye, hogy a play-offban folytassa.
Vass Imre

2022. április 27. 20:31

Életben maradt play-off remények: Naturtex-SZTE-Szedeák–Kecskemét
86–71 (22–21, 19–16, 24–15, 21–19)

Az első kosarat a Szedeák szerezte, de utána igen kiegyenlített volt a küzdelem, a szegedi csapat nem tudok nagyobb előnyt összeszedni, egy alkalommal volt 5 pontos különbség. Azonban ezt gyorsan ledolgozták a vendégek és át is vették a vezetést. A negyed végére csupán egy ponttal vezetett a Naturtext-SZTE-Szedeák. (22-21)

A második negyed ugyan ott folytatódott, mint az első véget ért. A Szeged továbbra is próbált nagyobb előnyt kiharcolni, de ez nem sikerült. A nagyszünetre négy pontos szegedi előnnyel mentek a csapatok. (41-37)

A harmadik negyedben egyre jobban kijött a hazai fölény, elsősorban Cooknak és Bognárnak köszönhetően. ez a játék rész végül 13 pontos Szedeák előnnyel zárult. (65-52)

Az utolsó negyedben egy kicsit kiengedtek a Naturtex játékosai, ziccereket hibáztak és esélyt adtak a Kecskemétnek a felzárkózásra, ami egy kicsit sikerült is, de végül 5 pontnál nem tudtak közelebb kerülni a házigazdához. Végül Davisnek köszönhetően biztossá vált a győzelem, és megmaradt az esély a play-offra. (86-71)

A Naturtext-SZTE-Szedeák legjobbja a két amerikai légiós Davis és Cook volt. Az előbbi 25 pontot és 5 lepattanót, az utóbbi pedig 20 pontot és 3 lepattanót szerzett.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kecskemét 86–71 (22–21, 19–16, 24–15, 21–19)

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 6/3, Cook 20/9, Szatmári 3/3, Bognár 14/3, Alston 9. Csere: Keller, Davis 25/18, Filipovics 4, Kerpel-Fronius 5/3, Balogh. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Kecskemét: Pollard 15/3, Milutinovics 9/3, Klobucar 15/6, Fazekas 2, Dramicsanin 10. Csere: Karahodzsics 20, Wittmann, Kiss D., Ivkovics. Vezetőedző: Forray Gábor.