Egy pillanatra ráhozta a frászt a szurkolókra a Szedeák: Naturtex-SZTE–Szedeák–Kaposvár 88–75 (26–16, 22–20, 12–21, 28–18)

A középszakasz második mérkőzését játszotta pénteken a Szedeák az újszegedi sportcsarnokban. Az első meccsen idegenben kikaptak a Kecskemét ellen, így volt mit kijavítani a Kaposvár ellen.
Vass Imre

2022. április 08. 21:05

88–75 (26–16, 22–20, 12–21, 28–18)

A szezonban harmadik alkalommal találkozott a Szeged Kaposvárral, de nincsenek jó emlékek hisz mind itthon, mind idegenben vereséget szenvedtek tőlük.

A mérkőzés nagyon jó indult Persos gyorsan nyolc pontot szerzett. Az első negyed tíz pontos hazai vezetéssel zárult. A második negyed elején Alston is hozzátette a magáét és már 20 pont is volt közte (38-18). A vendégek azonban nem hagyták magukat, felzárkóztak, de a nagyszünetben még mindig 12 pont volt a Szedeák előnye. (48-36)

A harmadik negyedben valamiért leblokkolt a Szeged, és a Kaposvár megérezte, van keresnivalója. Folyamatosan faragtak a hátrányukból és egy pontra meg is közelítették a hazaiakat.

Az utolsó negyed három pontos (60-57) szegedi előnnyel kezdődött, azonban még mindig tartott a Kaposvár lendülete és át is vették a vezetést. Szerencsére Cook és Persosns jól dobtak, így az utolsó 5 perc döntetlenről indult.

A meccset végül Bognár hárompontosa döntötte el és a végén 13 pontos győzelmet mutatott a csarnok eredményjelzője (88-75).

Az elmúlt kilenc napban öt meccset játszott a csapat, így van mit kipihenniük. Szerencsére erre nyolc nap lesz, mivel legközelebb jövő szombaton lépnek pályára a Debrecen ellen. A mérkőzésre az újszegedi sportcsarnokban kerül majd sor.

Simándi Árpád: Az első félidőben jó ritmusban játszottunk, látszott, hogy meccsből jövünk. A szünet után azonban akadtak hibáink, ez a fáradtságnak is betudható, de ma is megmutatta a csapat, mekkora szívvel játszottunk. Elképesztő energiákat mozgósítottunk a végjátékban, le a kalappal a srácok előtt! Köszönöm a szegedi közönség támogatását, és sok sikert kívánok a Kaposvárnak!

Naturtex-SZTE–Szedeák–Kaposvár 88–75 (26–16, 22–20, 12–21, 28–18)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, középszakasz, középház, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Győrffy, Minár, Kovács.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 27/9, Balogh 3/3, Cook 12, Bognár 15/3, ALSTON 19/3. Cserék: Davis 10, Keller, Kerpel-Fronius 2, Szatmári, Filipovics. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Kaposvár: Hilliard 16, Plézer, Price 10, Ford 14, Martin 26/6. Cserék: Krnjajszki, Puska, Diggs 2, Hendlein 7/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.