Eggyel több bajnoki letudva: Sport36-Komló–Pick Szeged 28–38

Vasárnapi ebédhez éppen megfelelt a Pick Szeged győzelme az ötvenedik Komló elleni meccsen.
Garai Szakács László

2022. március 13. 15:56

Eggyel több bajnoki letudva:
Sport36-Komló–Pick Szeged 28–38

Sport36-Komló–Pick Szeged 28–38 (12–19)

K&H férfi kézilabda liga, 18. forduló, Komló, Sportközpont, 800 néző. Vezette: Bujdosó Máté, Horváth Viktor.

Komló: Pásztor, Szilágyi – Urbán 2, Zobec 6, Jóga 1, Takács 4, Jerković 5, Orbán 2, Szöllősi, Sunajko 3, Grünfelder 2, Radic 1, Hoffmann 1, Szkokán, Begovácz 1. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.

Pick Szeged: Mikler, Alilović – Bombač 3, Tønnesen 1, Gaber 7, Henigman, Miguel Martins 1, Blonz 4, Radivojević 11/3, Frimmel 1, Garciandía 5, Rosta 5, Šoštarić. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 2, illetve 8 perc.

Hétméteres: 2/0, illetve 3/3.

Bánhidi apuka még mindig teljes joggal gyerekezik, rajta kívül nem utazott el Komlóra Bodó és Mačkovšek sem. Mikler Roland védéseinek köszönhetően szépen lassan növelték előnyüket a kékek, a szünetre hét gól lett a különbség. A második félidőben már csak az volt a különbség, mikor lesz tíz gól közte, nem kellett sokat várni, a 38. percben 25–15 volt a Pick Szegednek. Nem volt veszélyben egy másodpercig sem az újabb győzelem.

Juan Carlos Pastor a csapat honlapján azt mondta: „elégedett voltam a csapat hozzáállásával, már az első félidőben sikerült jelentős vezetésre szert tennünk, így nem volt kérdés a magabiztos győzelem megszerzése. Kevés játékossal érkeztünk, így kevesebben voltunk, azonban szeretnék gratulálni a csapatomnak. Annak külön örültem, hogy mindenkit használhattam.”

A kékek legközelebb március 23-án 17 órakor a TIPPMIX Magyar Kupában, itthon játszanak a HE-DO B. Braun Gyöngyössel a legjobb négy közé jutásért, azt egy meccsen kell kiharcolni. Nem lehet gond.