Bajnokverés és továbbjutás a kupában: Falco KC-Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 74–78 (19–23, 14–24, 15–18, 26–13)

Az első három negyed mesés volt, a negyedik már körömrágós, de így is hatalmas bravúrt hoztak össze a szegedi kosarasok. Négy közé jutottak a Magyar Kupában.
Cservenák Zoltán

2022. március 31. 15:06

A legjobb négy közé jutott a Magyar Kupában a Szedeák, miután hatalmas meglepetésre 4 ponttal verte a bajnok Falcót Szombathelyen. A mérkőzés elején látszott, hogy a mieink nem feltett kézzel mentek ki a pályára, pontosabban, akkor tették fel a kezüket, ha kellett. Főként Bognár Kristóf tripláival hamar elhúztak a Falcótól. Az első negyed 19–23-mal zárult, a négypontos előny jó alap volt arra, hogy nyugodt játékkal folytassák Simándi Árpád játékosai.

Sőt, a folytatás még jobban sikerült, a hazaiak 14 pontjára 24-gyel válaszoltak a mieink, így a szünetben már 33–47 volt az állás. Leginkább a hárompontosok ültek a szegedieknél, a kinti dobásokról rendre lekéstek a szombathelyiek. A hazaiaknál csak Perl Zoltán nyújtott jó teljesítményt.

A harmadik negyedre a hazaiak megtalálták a mieink játékának ellenszerét, de szegedi védekezés ezúttal is jól működött, így a 15–18-as harmadik negyed azt jelentette, hogy 48–65-re vezetett a Szedeák az utolsó negyed előtt.

Az utolsó játékrészben viszont megtorpantak a mieink. Csak 13 pont jött össze, a Falco viszont feltámadt poraiból, a szombathelyiek 26 pontot dobtak. Különösen a kétpontosokat és a büntetőket értékesítették magabiztosan.

A meccs végére maradt izgalom: az utolsó percben egy pontra felzárkózott a Falco. A sárga-fekete reményeket azonban Bognár hűtötte le egy triplával, beállítva a 74–78-as végeredményt.

Szerencsére a harmadik negyed végére kiépített 17 pontos előny elég volt, így nyert a Szedeák. Az összecsapás legjobbja a 31 pontos szombathelyi, Perl Zoltán lett.

A mieink 44 százalékkal dobták a hárompontosokat a találkozón, míg a Falco csak 24 százalékkal, ez döntőnek bizonyult, hiszen 14 értékesített szegedi távoli dobás mellett a hazaiak csak 6 alkalommal találtak be kintről. A kétpontosokat a szombathelyiek 54 százalékkal, a mieink 44 százalékkal dobták, a lepattanóknál 39–27-re ugyancsak a szombathelyiek bizonyultak jobbnak, de a lényeg a szegedi győzelem és a négy közé jutás.