Az utolsó negyedben bukta el a meccset a Szedeák: Hübner Nyíregyháza BS–Naturtex-SZTE-Szedeák 86–81 (17–20, 21–23, 26–23, 22–15)

Jól indult a mérkőzés a szegedi csapat számára, az első két negyed az övék volt, igaz nagyon nem tudtak ellépni. Végül az utolsó negyed bizonyult döntőnek, amelyet 7 ponttal nyert meg a Nyíregyháza, így visszavágott a legutóbbi vereségéért.
Vass Imre

2022. március 12. 22:07

Az utolsó negyedben bukta el a meccset a Szedeák: Hübner
Nyíregyháza BS–Naturtex-SZTE-Szedeák 86–81 (17–20, 21–23, 26–23, 22–15)

Az első negyed Szedeák fölényt hozott, az első pár perc után már 6 pont előnyben volt a Szeged. Persons jól irányította a játékot, vezérletével 10 pontra is elhúztak a vendégek. Azonban a Nyíregyháza összeszedte magát és csinált egy 100-s szériát. Azonban még így sem tudott egyenlíteni a Nyíregyháza, sőt három gyors triplával megint elhúzott a Szeged. Újra a hazaiak jöttek és a negyed hajrájára átvették a vezetést, de a végén Persons három büntetőt is bedobott, így az utolsó negyed előtt megint a Szegednél volt a vezetés.

A negyedik negyed végig nyílt küzdelmez hozott, azonban ebből a Nyíregyháza jött ki jobban. Így hiába vezetett majdnem végig a Szedeák, végül nem sikerült a győzelmet megszerezni.

Hübner Nyíregyháza BS–Naturtex-SZTE-Szedeák 86–81 (17–20, 21–23, 26–23, 22–15)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 24. forduló. Nyíregyháza, Continental Aréna, 1200 néző. Vezette: Földházi, Minár, Sörlei.

Nyíregyháza: Johnson 15/3, BRYCE 23/6, Kiss B. 8/6, PIPIRAS 20/12, Suárez 6. Csere: Coleman 11/3, Bazsó 3/3, Bus, Mokánszki. Vezetőedző: Pethő Ákos.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 23/12, Polányi, Cook 13/6, Bognár 9/3, Alston 16. Csere: Davis 9/3, Keller 3/3, Szatmári 2, Filipovics 6. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Kipontozódott: Persons (40.).