Az elején és a végén is szegedi gól: FC Ajka – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–4 (0–2)

Teljesen megérdemelt győzelmet aratott Ajkán a Szeged. A győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben, a vendégek végig uralták a mérkőzés. A meccs jó ráhangolódás volt a szerdai, Budafok elleni MOL Magyar Kupa összecsapásra.
Vass Imre

2022. október 16. 20:19

Az elején és a végén is szegedi gól: FC Ajka – Szeged-Csanád
Grosics Akadémia 1–4 (0–2)

Nem volt hatalmas iram a mérkőzés első perceiben, az első nagyobb helyzetből viszont gólt szerezett a Szeged. Félpályánál szereztek labdát a vendégek, a baloldalon futott az akció, aminek a végén Gajdos adta a be a labdát, Rédling egy védő szorításában pofozta a kapuba a játékszert. 0-1

A gól után inkább az Ajka volt a kezdeményezőbb, de az utolsó percekben az Akadémia irányított és ez gólt ért a 35. percben. Szakály balról adott be, a védők nem tudtak tisztázni Kundrákhoz került a labda, 7 méterről a bal alsóba lőtt. 0-2

A második félidő eleje is kiegyenlített volt, lehetőség inkább a Szeged előtt adódott. A 60. percben jött is az újabb gól, Szakály szabadrúgását röviden tették ki a védők, Farkas Aurél fejjel tette vissza a labdát a tizenhatoson belülre, Szilágyi jól vette azt át, majd 8 méterről a bal alsóba lőtt. 0-3

A gól után békésen csordogált a mérkőzés, ami egy pillanat alatt megélénkült a hazai szépítéssel. Jobb oldali szöglet után Tar csúsztatott középen, érkezett a hosszún Dragóner, és 3 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-3

A mérkőzés is úgy végződött, ahogy kezdődött, szegedi góllal. Pintér Ádám iramodott meg a bal oldalon, félmagasan középre tett, az ötös és felesnél Papp Áron pedig a kapu közepébe lőtt! 1–4

FC Ajka–Szeged-Csanád GA 1–4 (0–2)

Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Máyer Gábor)

FC Ajka: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B. (Nagy B., a szünetben), Tar, Szűcs K. (Csemer, 12.) – Kenderes (Dragóner F., a szünetben) – Görgényi, Csizmadia Z., Zsolnai  R., Doncsecz (Tajthy, a szünetben) – Gaál B. (Molnár M., 77.). Vezetőedző: Kis Károly

Szeged: Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. – Rédling (Papp Á., 79.), Farkas A. – Gajdos (Bitó, 90+1.), Szakály D., Kundrák (Pintér Á., 79.) – Bíró B. (Daru, 49.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics

Gólszerző: Dragóner F. (78.), ill. Rédling (10.), Kundrák (35.), Szilágyi Z. (60.), Papp Á. (90.)