A remek harmadik negyednek köszönhetően győzött a Szeged: Naturtex-SZTE-Szedeák–Arconic-Alba Fehérvár 87–78 (17–23, 20–20, 31–14, 19–21)

Az első félidőben még hat ponttal vezetett az Alba, de a remek harmadik negyednek köszönhetően fordított a Szedeák és megszerezte negyedik győzelmét.
Vass Imre

2023. január 21. 21:51

Fehérvár 87–78 (17–23, 20–20, 31–14, 19–21)

Idén először szerepelt hazai közönség előtt a Naturtex-SZTE-Szedeák. Legutóbb a Körmend ellen kikapott a Szeged és most sem ők voltak az esélyesek.

Sokkal jobban kezdte a mérkőzést a Fehérvár, zsinórban nyolc pontot szereztek. Gyorsan időt is kért Simándi Árpád és sikerült rendet rakni a fejekben, így át is vette a vezetést a Szeged. Ezt a játékot nem sikerült állandósítani, a hazai hibákat gyorsan büntették a fehérvári játékosok és a negyed végén már 6 pontos volt az előnyük (17-23).

A második negyedben sem sokat változott a játéképe. 25-25-nél kiegyenlített a Szedeák, azonban fordítani nem sikerül. Sőt a negyed végére megint elhúzott az Alba és a nagyszünetre 6 pontos vendég előnnyel vonultak a csapatok (37-43).

A harmadik negyedet nagyon jól kezdte a Szeged, Bognár, Washington és Person hárompontosával és Robertson pontjaival fordított is. Ebben az időszakban mind védekezésben, mind támadásban sokkal jobb volt a Szedeák, ez a pontokban is megmutatkozott, így azt utolsó negyedre 11 pontos előnyt építettek ki a hazaiak (68-57).

Az utolsó játékrészt ott folytatta a Szeged, ahol abbahagyta, és volt olyan időszak is, amikor 17 pontos volt az előnyük. AZ Alba hiába kért időt, csak megközelíteni tudta a Szedeákot, de 10 pont alá nem tudta csökkenteni hátrányát. Az újabb időkérés sem segített a Fehérvárnak és végül a Szeged nagyszerű győzelmet aratott az Alba Fehérvár ellen.

A csapat vezetőedzője, Simándi Árpád a mérkőzés után azt mondta, az első félidőben álmosan kezdtek és nem úgy mentek ki a pályára, ahogy minden meccsen kellene. Hozzátette, a nagyszünet után feljavult a védekezésük „elkezdtünk egymásért dolgozni, sok gyorsindításos kosarat tudtunk szerezni” és ennek köszönhető a győzelem. Simándi Árpád szerint volt hibáik, de összességében mégis jól játszottak. Úgy látja, ugyan így kell dolgozniuk tovább, az újabb győzelmekért.