A második félidőben azért csak összekapta magát a Szeged: Dabas KC VSE–PICK Szeged 26–37 (17–17)

Nem sokat pihenhettek a Pick Szeged játékosai, hisz a csütörtöki franciaországi BL összecsapást követően a bajnokságban kellett helytállnia a csapatnak. Az első félidőben ráhozták a frászt a szurkolóikra a Kékek, de a második félidőre megrázták magukat és 11 gólos győzelmet arattak.
Vass Imre

2022. szeptember 24. 19:58

A második félidőben azért csak összekapta magát a Szeged: Dabas
KC VSE–PICK Szeged 26–37 (17–17)

A sérült Mackovsek mellett Bodó Richárd maradt ki a keretből, helyükre két fiatal, Ludmán Marcell és Varga Mihály került.

Dabasi góllal kezdődött a mérkőzés, de gyorsan fordított a Szeged. Ezt követően kiegyenlítettek a hazaiak, majd a vezetést is megszerezték (10-9). Ebben az időszakban nem találta az ellenszert a Szeged, és inkább csak futott az eredmény után. A félidőben végül 17-17 állt az eredményjelzőn.

A második félidő szegedi gólokkal kezdődött, gyorsan el is léptek a vendégek 3 góllal. Ekkor végre a védekezés is megfelelő volt és a támadásban is eredményesebb volt a Pick Szeged, így gyorsan nőtt a két csapat közötti különbség. Az utolsó 5 percre már 10 is volt közte, még a Pick Akadémia játékosa Varga is betalált, sőt Mikler is újra feliratkozott a gólszerzők közé. A vége 37-26-os magabiztos győzelem lett.

Folytatás jövő csütörtökön a Bajnokok Ligájában, a THW Kiel otthonában.

Dabas KC VSE-PICK Szeged 26-37 (17-17)

K&H férfi kézilabda liga, Dabas, 500 néző. Vezette: Héjja, Kónya.

Dabas: Pallag – Ács 1, Zdolik 2, Horvat 6/2, Tarabochia 4, Szöllősi 3, Koller 1, Katona 1. Csere: Nagy T. (kapus), Koller, Garajszki 2, Bálint, Fekete 5, Bognár, Hutvágner 1.

Vezetőedző: Tomori Győző.

PICK Szeged: Alilovic – Bombac 2, Tönnesen 1, Gaber, Bánhidi 5, Szita 4, Blonz 7. Csere: Mikler (kapus) 1, Radivojevics 3, Garciandía 3, Rosta 6,  Martins, Frimmel 3/2, Ludmán, Varga M. 2.

Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 6, ill. 6 perc

Hétméteres: 2/2,  ill. 4/2