A hárompontosok döntöttek: Naturtex-SZTE-Szedeák–Szolnok 65–76 (17–22, 18–17, 15–18, 15–19)

Húzós lesz a december a Naturtex-SZTE-Szedeák számára, hisz hat mérkőzést is játszik majd ebben az időszakban. Az első megmérettetés pénteken délután volt, az újszegedi sportcsarnokban a tavalyi kupagyőztes Szolnoki Olajbányászt fogadták. Sajnos a mérkőzésen nem sikerült a tavalyi bravúr és a Szolnok nyert.
Vass Imre

2022. december 02. 20:54

A hárompontosok döntöttek: Naturtex-SZTE-Szedeák–Szolnok
65–76 (17–22, 18–17, 15–18, 15–19)

A Szolnok a mérkőzés előtt hét győzelemmel és kettő vereséggel a tabella harmadik helyén állt, míg a Szegednek a hat veresége és kettő győzelme volt.

Tavaly sikerült itthon legyőzni a Szolnokot, azonban most ez a bravúr nem sikerült.

Szolnoki kosárral indult a találkozó, amelyre gyorsan válaszolt a Szeged. Nem volt éles egyik csapat sem, döcögött a támadójáték, az utolsó percekben azonban a vendégek játéka összeállt és öt pontos előnyt szereztek. (17–22)

Ez a negyed is szolnoki pontokkal indult és gyorsan hét pontos hátrányba került a Szedeák, azonban ezt le tudta dolgozni három pontra. Ennél közelebb azonban nem sikerült kerülni a Szolnokhoz. Ezt a negyedet ez jellemezte, elhúztak a vendégek, a Szeged zárkózott, de egyenlíteni nem tudott. Pedig az utolsó percekben volt rá esély, de a dobás kimaradt, sőt az utolsó másodpercben még az Olaj szerzett pontokat, így négy gólos lett a hátrány a nagyszünet előtt. (35-39)

A harmadik negyed hasonlóan alakult, a Szeged futott az eredmény után, de csak nem akart összejönni az egyenlítés. A Szolnoknak megint bejöttek a hárompontosok és a negyed végére hétpontos hátrányba került a Szedeák. (50–57)

Az utolsó negyedben volt egy három perces rövidzárlata a vendégeknek, nem dobtak kosarat, de ezt nem tudták kihasználni a szegediek. Sőt újra jöttek a szolnoki triplák, amelyre nem volt igazán válasza a hazaiaknak.

Folytatás szerdán a Körmend ellen, szintén az újszegedi sportcsarnokban.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Szolnok 65–76 (17–22, 18–17, 15–18, 15–19)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 10. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Goda, Kovács.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 24/6, Polányi 2, Starovlah 11/3, Bognár K. 7, roberson 11. Csere: Filipovics 1, Person 7, Balogh 2, Kovács Á.

Vezetőedző: Simándi Árpád.

Szolnok: Durham 19/12, Gavin 9/6, Barnes 3/3, Williamson 4, Szubotics 17/9. Csere: Révész 8, Rudner 5/3, Pongó 3/3, Lukács 8.

Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Kipontozódott: Pongó (36.)