Még mindig nyomoznak a játszótér mutyi ügyében

A Szegedi Vadaspark játszóterén interaktív táblák mutatták volna be a környék látványosságait. Az eszközöket telepítő cég 185 millió forint uniós támogatást kapott, az önerővel együtt szerintük összesen 260 millió forintot költöttek a beruházásra. Felmerült a gyanú, hogy a pénznek a túlnyomó részét ellopták, mivel a beruházás valós értéke nem éri el még az 50 milliót sem. A gyanúsítottak hamis számlákkal és szerződésekkel juthattak az európai adófizetők pénzéhez.
Serfőző Katalin, a Csongrád Megyei Főügyészség sajtószóvivője lemondta egy személy ellen nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki, őt külföldön fogták el és szállították haza ezt követően. Jelenleg két személy van továbbra is előzetes letartóztatásban, a harmadik személy előzetes letartóztatását a bíróság megszüntette, őt szabadlábra helyezte.
A játszótér-beruházás a szegedi baloldali önkormányzati képviselőnek, Ménesi Imrének vált gyanússá, aki az ügyészségnél, és az OLAF-nál is feljelentést tett.
Ménesi Imre, önkormányzati képviselő elmondta, feltűnően nagy különbséget láttott a játszótér feltüntetett és valódi értéke között. Később kiderült, hogy ez a játszótér, nem is a gyártó cégtől került Szegedre, hanem körbe járatták Szlovákiába, és onnan hozták be - tette hozzá.
A kormány Csongrád megyei fejlesztési biztosának nincs semmilyen tudomása a vadasparki játszótér ügyéről, és szerinte kevés kivétellel más cégek is megfelelően használják fel az uniós forrásokat.
B. Nagy László, Csongrád Megyei fejlesztési biztos szerint a megyében jól használják fel az uniós forrásokat, de amennyiben gond van, azt az illetékes magyar és uniós hatóságok kivizsgálják. A kormánybiztos arról nem tud, hogy Csongrád megyében lenne valami kirívó eset.
Az ügyészség eddig négyszer hosszabbította meg a nyomozás határidejét, a legutóbbi idén szeptember 24-én telik le. A játszótér végül az azt építtető, és már felszámolt cég bérletidíj-tartozásai miatt a Vadasparkhoz került.
Fotó: szeged.hu arhivum