Címoldal

Hetesekkel bukott el a MOL-Pick Szeged

2016. 04. 19. 00:02 | PDF | Nyomtatható változat

mol-pick szeged, magyar kupa, döntő, veszprém, vi2016-04, tv

A hétvégén Debrecen adott otthont az idei férfi kézilabda magyar kupa négyes döntőnek. A fináléban a MOL-Pick Szeged és a Veszprém csapott össze egymással. A drámai véget ért döntő után a címvédő örülhetett.

Egy álommal ismét szegényebb lett a MOL-Pick Szeged és a csapat szurkolói. A férfi kézilabda magyar kupa debreceni döntőjében nagyon sokáig úgy tűnt, megtörik a Veszprém egyeduralma és a kék mezes Pick révbe ér. A Pastor alakulat a második félidőben 16-12-nél már négy góllal is vezetett a fináléban. Az együttes egészen kiválóan játszott, Sierra legszebb napjait idézően védett, a Szeged harcolt, küzdött becsülettel. A BL-sikerre pályázó címvédő a 48. percben érte utol a Picket és vette át a vezetést, de még innen is volt visszaút. Kallman újabb szélső gólját követően ismét a Pick állt jobban. A hajrában továbbnőhetett volna az előny, de egy technikai hiba után a Veszprém Ugalde találatával egyenlített, a lefújásig pedig már nem változott az eredmény. A rendes játékidő letelte előtt a zsűriasztalnál tört ki némi csetepaté, a meccsen végig reklamáló Sabaté mester a földre is került egy lökés miatt, Krivokapics Markó másodedzőt pedig piros lappal kiállították a játékvezetők. 24-24 után a meccs a büntetőkkel folytatódott. A Veszprém az első két hetesét kihagyta, miközben a Picknél Balogh Zsolt gólra váltotta az első lehetőséget. Hiába került azonban lélektani előnybe a Szeged, Bombac belőtte, Parrondo és Mindegía viszont rontott, a címvédőnél pedig a következő három lövő nem hibázott, így az ötödik kör legvégén Csuruvija már csak az egyenlítésért állhatott a vonalra. A szerb szélső kihagyta a hetest, így 27-26-ra a Veszprém nyert, a minden dicséretet megérdemlő Szegednek pedig ezúttal is kupa ezüst jutott.