Címoldal

Baji Balázs: "Ez a siker a világot jelenti nekem"

2017. 08. 08. 22:02 | PDF | Nyomtatható változat

baji balázs, futás, gátfutás, világbajnokság, vi2017-08

Baji Balázs előtt még soha nem állt magyar sprintfutó világbajnoki dobogón, 30 éve döntőbe sem került senki. Baji tegnap bronzérmet szerzett. Még mindig eufóriában van, a siker után beszéltünk vele és edzőjével is telefonon. - írja a hvg

„Ez a siker most a világot jelenti nekem, nagyon boldog vagyok, ez fantasztikus” – mondta a hvg.hu-nak Baji Balázs, aki a londoni világbajnokságon bronzérmet szerzett 110 gáton. Ezzel nemcsak eddigi saját legjobb helyezését döntötte meg, hanem sporttörténelmet is írt. A verseny előtt a döntőbe jutás volt az álomcél, már azzal is meghaladta volna korábbi önmagát. Baji futamgyőztesként, összesítésben a negyedik legjobb idővel került a döntőbe, ahol aztán nagyon szoros volt a küzdelem.