Címoldal

Olasz Anna ötödik lett 25 kilométeren

Olasz Anna ötödik, Gyurta Gergely hatodik, Sömenek Onon Kata 12. lett 25 kilométeren a vizes világbajnokság nyíltvízi úszóversenyeinek zárónapján, Balatonfüreden.

A szegedi Olasz Anna sikere a vizes vb-n

A címvédő francia Aurélie Muller győzött a nyíltvízi úszók női 10 kilométeres versenyében a vizes világbajnokság vasárnapi döntőjében, Balatonfüreden. A szegedi Olasz Anna a nyolcadik helyen zárt.

Olasz Annának is jár az olimpiai támogatás

Mivel röviddel a riói olimpia kezdete előtt egy orosz versenyző kizárása miatt kvótához jutott Olasz Anna úszónő, a közgyűlés foglalkoztatási, szociális és sportbizottsága megszavazta számára azt az összeget, mellyel a szegedi olimpikonok felkészülését támogatja a város.

Szeged, üzenj az olimpikonjaidnak Rióba!

A közmédia idén először két irányba közvetíti az ötkarikás játékokat. A sportolók küzdelmeit az élő adások és az ismétlések juttatják el a nézőkhöz, a televízió munkatársai pedig a nézők hangját viszik el Rióba. Itt a lehetőség, hogy a szegediek is személyesen buzdítsák a bajnokaikat.

Három szegedi olimpikon: Olasz Anna is mehet Rióba

A szegedi hosszútávúszó, Olasz Anna is indulhat a riói olimpián. Ezzel háromra nőtt a szegedi olimpikonok száma. Nagy Péter súlyemelő és Manhercz Krisztián vízilabdázó már korábban is az olimpiai keret tagja volt.

Olasz Anna volt az Aréna vendége

szeged tv tartalom Hétfő este a Szeged Televízió Aréna című sportműsorának volt vendége Olasz Anna, az Egyesült Államokban tanuló szegedi hosszútávúszó klasszis, akivel az interneten keresztül késztettek interjút.

Olasz Anna második lett a világkupán

Tizedik lett a szombati hongkongi viadalon, így összetettben a második helyen zárt a szegedi Olasz Anna a nyíltvízi úszók idei világkupa-sorozatában.

Világkupa: Olasz Anna őrzi a második helyét

Hetedik lett a vasárnapi kínai viadalon, összetettben pedig őrzi második helyét Olasz Anna a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatában.

Kazanyi vizes vb: Olasz Anna ezüstje

A szegedi Olasz Anna ezüstérmet szerzett a nyíltvízi úszók női 25 kilométeres versenyében a kazanyi vizes világbajnokság szombati napján.

Szegedi siker: Olasz Anna aranyérmes

A szegedi Olasz Anna nyerte a nyíltvízi úszók 5 kilométeres országos bajnokságát a hét végén Balatonfüreden.

Korábbi híreink

Szegedi úszókért is szurkolhatunk a hétvégén

Szombaton Balatonfüredre figyel a világ nyíltvízi úszósportja, hiszen ott rendezik meg az idei világkupa-sorozat egyik állomását, amely a magyar válogatott versenyzők számára válogató is egyben a nyári világbajnokságra. A szegedi Olasz Anna kedvező pozícióból és jó formában várhatja a 10 kilométeres versenyt.

Olasz Anna duplázott az OB-n

A pénteki 10 ezer méteren is győztes Olasz Anna, valamint a hazai DSC-SI versenyzője, Papp Márk diadalmaskodott 5000 méteren a medencés maratoni országos bajnokság szombati, befejező napján, a Debreceni Sportuszodában.

Olasz Anna a férfiakat is leelőzte Lengyelországban

A szegedi hosszútávúszó, Olasz Anna nyerte a Lengyelországban rendezett Gdynia Úszó Maratont úgy, hogy még a férfimezőny legjobbját is megelőzte a 20 és fél kilométeres versenyen. A szegedi nyíltvízi úszó lány több mint 7 perces előnnyel ért célba az amerikai Christine Jennings előtt.

Olasz Anna hatodik lett a hongkongi világkupán

Olasz Anna hatodikként ért célba a hosszútávúszók 10 kilométeres hongkongi világkupaversenyén, amely az ez évi sorozat befejező állomása volt – adta hírül honlapján a Magyar Úszó Szövetség. A szegedi úszónő 2 óra 2 perc 59,8 másodperc alatt teljesítette a távot.

Jól szerepelt a vizes vb-n a szegedi Olasz Anna

Olasz Anna, a Szegedi Úszó Egylet hússzoros magyar bajnok versenyzője a tizenkettedik helyen végzett az 5 kilométeres nyíltvizi úszásban a Barcelonában zajló vizes világbajnokság szombati versenynapján. A számot az amerikai Haley Anderson nyerte.

Olasz fantasztikus volt, de lemarad Londonról

Hiába érte el pályafutása eddigi legjobb eredményét, mégsem jutott ki a londoni olimpiára Olasz Anna, aki a Setubalban rendezett olimpiai kvalifikációs hosszútávúszó versenyen felállhatott a dobogó harmadik fokára.