Címoldal

Súlyemelő-vb: Nagy Péter a 10. helyen végzett

A szegedi Nagy Péter a 10. helyen végzett összetettben a plusz 105 kilogrammos kategóriában a súlyemelő-világbajnokság utolsó napján, a magyar idő szerint szerda hajnalban rendezett versenyen az egyesült államokbeli Anaheimben.

Tizenharmadszor is bajnok Nagy Péter

Az ólomsúlyú Nagy Péter 13. magyar bajnoki címét szerezte meg vasárnap, a súlyemelő ob vasárnapi zárónapján. A BKV Előre SC sportcsarnokában rendezett viadalon a szegedi emelő nemzetközi szintet teljesítve összetettben 404 kilogrammal végzett az élen.

Súlyemelő Eb: Nagy Péter hatodik összetettben

Hatodik helyen végzett összetettben Nagy Péter, a Szegedi Lelkesedés SK versenyzője a plusz 105 kilogrammos súlycsoportban a spliti súlyemelő Európa-bajnokság szombati versenynapján.

Nagy Péter 12. alkalommal magyar bajnok

Pályafutása tizenkettedik magyar bajnoki címét szerezte meg Nagy Péter a súlyemelő ob vasárnapi zárónapján Kecskeméten.

Súlyemelés: Nagy Péter 10. helyen zárt Rióban

A szegedi Nagy Péter a második lett a súlyemelők +105 kilogrammos kategóriájának B csoportjában, az A csoport vetélkedésének eredményeképp végül 420 kilós összeredménnyel a 10. helyen zárta az olimpiát.

Szeged ólomsúlyú olimpikonja elutazott Rióba

Szerdán újabb magyar küldöttség indult Rio de Janeiróba, a nyári olimpia helyszínére. A hajnalban útra kelt húsz sportoló között ott volt Nagy Péter, szegedi súlyemelő is. A Szegedi Lelkesedés SK súlyemelője kedden lép dobogóra – akkor szurkolhatunk neki!

Szeged, üzenj az olimpikonjaidnak Rióba!

A közmédia idén először két irányba közvetíti az ötkarikás játékokat. A sportolók küzdelmeit az élő adások és az ismétlések juttatják el a nézőkhöz, a televízió munkatársai pedig a nézők hangját viszik el Rióba. Itt a lehetőség, hogy a szegediek is személyesen buzdítsák a bajnokaikat.

Aranyérmet jósoltak az amerikaiak Nagy Péternek

Nagy Péter, a Rióban rajthoz álló egyetlen magyar súlyemelő megtisztelőnek tartja, hogy az amerikai hírügynökség a várható aranyérmesek közé sorolta, de a szegedi versenyző nem gondolja, hogy nyerhet kategóriájában az ötkarikás játékokon.

Riói olimpia: 158 magyar sportolót neveztek

A Magyar Olimpiai Bizottság 158 sportoló – közöttük két szegedi, Nagy Péter súlyemelő és Manhercz Krisztián vízilabdázó – nevezését küldte el a riói ötkarikás játékok szervezőinek.

Rio 2016: két szegedi olimpikon is esküt tett

Letette az olimpiai esküt csütörtökön Budapesten a 29 nap múlva, augusztus 5-én kezdődő riói játékokon szereplő magyar csapat, közöttük két szegedi sportoló: Manhercz Krisztián vízilabdázó és Nagy Péter súlyemelő.

Korábbi híreink

A szegedi Nagy Péter utazhat Rióba

Nagy Péter kapja a magyar férfi súlyemelők kvótáját az augusztusi Rio de Janeiró-i olimpiára. A 30 éves szegedi versenyzőnek ez lesz a második olimpiája, ugyanis 2012-ben Londonban is tagja volt a mezőnynek.

Súlyemelés: olimpiai kvótát szerzett Nagy Péter

Nagy Péter, a szegedi Lelkesedés SK súlyemelője 414 kilogrammal a hatodik helyen végzett összetettben a plusz 105 kilogrammos kategóriában az olimpiai kvalifikációs súlyemelő Európa-bajnokság zárónapján a norvégiai Fördében. Ezzel egy férfikvótát szerzett a riói ötkarikás játékokra.

Olimpia kvótáért utazott az EB-re Nagy Péter

szeged tv tartalomElutazott Norvégiába a magyar súlyemelő válogatott soraiban két szegedi versenyzővel. A rutinos Nagy Péter mellett az újonc Csató István is bekerült az Európa-bajnokságon szereplő csapatba. A válogatott célja az olimpiai kvótaszerzés lesz. (videóval)

Nagy új országos csúccsal második az Elnök Kupán

Nagy Péter második lett összetettben, lökésben pedig magyar csúcsot ért el a +105 kilogrammosok között az Elnök Kupáért hatodik alkalommal kiírt orosz súlyemelő Grand Prix-n, amelyet az idén a tatár főváros rendezett.

Nagy Péter is emel a tatár fővárosban

Kazany ad otthont a hétvégén a súlyemelők idei első Grand Prix versenyének, az orosz Elnök Kupáért kiírt nemzetközi viadalnak, amelyen indul a szegedi Nagy Péter is.

Három szegedi esélyes a súlyemelő Eb-re

szeged tv tartalomNagy Péter, hazánk első számú súlyemelője az Európa-bajnoki felkészülés hajrájához érkezett. A szegedi erős ember az áprilisi norvégiai Eb-n harcolhatja ki az olimpiai részvételt. Nagy Péter a Szeged Televízió Aréna című műsorának vendégként elárulta, két szegedi csapattársa is bekerült a válogatott bő keretébe.

Nagy elégedett az oroszországi eredményével

szeged tv tartalomOroszországi versennyel zárta az esztendőt Nagy Péter. A szegedi súlyemelő az Elnök Kupán a 6. helyen végzett, így némileg feledtette a csalódást keltő világbajnoki szereplését.

Nagy Péter hatodik lett a súlyemelő Elnök Kupán

Nagy Péter - hét vetélytársát megelőzve - súlycsoportjában hatodik lett összetettben az oroszok meghívásos súlyemelő Grand Prix-versenyén, az ötödik alkalommal kiírt Elnök Kupán, amelynek ebben az évben Groznij adott otthont.

Súlyemelés: Nagy Péter is indul az 5. Elnök Kupán

Nagy Péter személyében magyar súlyemelő is szerepel az oroszok meghívásos Grand Prix-versenyén, az idén ötödik alkalommal kiírt Elnök Kupán, amelynek a csecsen főváros, Groznij ad otthont a hétvégén.